ODBOJKAŠI ZAGREBAČKE MLADOSTI OSVOJILI SUPERKUP – Prvi trofej u sezoni SUPERLIGE odlazi u Zagreb

objavljeno: | 6. 10. 2017. | 10.15

Odbojkaši zagrebačke Mladosti iznenadili su aktualne prvake Hrvatske Mladost Ribola Kaštela i obranili naslov pobjednika Superkupa.

Kaštelani su u utakmicu ušli jako dobro i u dva navrata imaju solidnu prednost 4:1 i 12:9, no Zagrepčani su pojačali servis; odličnim servisima Dukića i Sedlačeka vežu osam poena i osvajaju prvi set 25:19.

Više pročitajte ovdje

Na početku drugog seta Kaštelani opet dominiraju, Višić, Šestan i Norman odlično serviraju i ubrzo je na semaforu 17:9. Zagrepčani se potom vraćaju u igru servisima Sedlačeka (17:15), no nakon time outa Kaštelani ostaju pribrani i ipak privode set kraju u svoju korist 25:21. I tu je priči bio kraj.

U trećem i četvrtom setu odbojkašima zagrebačke Mladosti sve polazi za rukom, jakim blokom i dobro organiziranim napadom ne daju mogućnost Kaštelanima da preokrenu utakmicu. Prvi ovosezonski trofej tako odlazi u Zagreb, a Kaštelane ako je suditi po ovom susretu čeka teška obrana naslova.

Medalje jednoj i drugoj momčadi na kraju utakmice predao je predsjednik odbojkaškog kluba Mladost Ribola Kaštela Marinko Kovačev, a pehare pobjednicima predala je direktorica Hrvatskog odbojkaškog saveza Valentina Bifflin.

Mladost Ribola Kaštela – HAOK Mladost 1:3

Mladost Ribola Kaštela – HAOK Mladost 1:3 (19:25, 25:21, 19:25, 15:25)

Suci: Ksenija Jurković i Jasmin Ramić (oboje iz Siska)

OK Mladost Ribola Kaštela: Višić, Kulušić, Giljanović, Glaurdić, Pervan, Ruiz, Cikojević, Ščerbakov, Perić, Šestan, Norman, Melvan, Bašić, Đirlić

HAOK Mladost: Bakonji, Dukić, Hanžić, Krnić, Mitrašinović, Nikačević, Prlić, Šarčević, Sedlaček, Marelić, Jurić, Brčić