Mladost pobijedila u prvom susretu pa prokockala 2:0 u drugom

objavljeno: | 18. 12. 2017. | 11.50

Mladost Ribola Kaštela iz Osijeka se vraća sa (samo) četiri boda. U petak su u zaostalom susretu 4. kola svladali domaću Mursu s 3:1, a u subotu popodne u sklopu 11. kola poraženi su rezultatom 3:2, premda su nakon 45 minuta igre imali 2:0 u setovima.

Prva od dvije utakmice između Murse Osijek i Mladost Ribole Kaštela odigrana je u petak u večernjim satima u dvorani Gradski vrt. Bio je to susret 4. kola odgođen još pred kraj listopada koji je nakon nešto više od sat i pol vremena pripao gostima. Prvi set pripao je Kaštelanima već nakon prvog tehničkog time-outa kada su imali sedam poena prednosti, ali zato drugi odlazi na konto domaćih igrača. Treći set pokazao se ključnim, u njemu se prelomio susret koji će na kraju odlučiti pobjednika. Mursa je imala 23:21, no četiri uzastopna poena Mladosti dovodi ih do novog vodstva. U četvrtom setu domaćin je pao, a gosti su to kaznili i tako osvojili pobjedonosni set.

Sutradan, u subotu, dvije ekipe odigrale su drugačiji susret, ali s još više rezultatske napetosti. Mladost je nakon prva dva seta imao 2:0, iako su to bila teško ostvarena dva seta u kojima je Mursa bila na maloj distanci. Potom je uslijedio pad u igri gostiju što je rezultiralo potpunim preokretom utakmice. Mursa je uspostavila bolju igru, vratila se u susret s dva osvojena seta te u konačnom petom setu izvojevala pobjedu protiv branitelja naslova.

Mursa Osijek: Ilić, Brandić, Jakovac, K. Šućur, Oršolić, Stanković, J. Šućur, Mijić, Matoković, Odobašić, Kraljević.

Mladost Ribola Kaštela:Norman, Perić, Giljanović, Đirlić, Glaurdić, Cikojević, Šestan, Jo. Melvan, Pervan, Ruiz, Ščerbakov, Ja. Melvan.

MOK Mursa Osijek –  OK Mladost Ribola Kaštela 1:3 (3:2)

(19:25, 25:19, 23:25, 13:25 / 22:25, 21:25, 25:18, 25:21, 15:13)