U prvom kolu nastavka prvenstva zagrebačka Mladost uvjerljiva protiv Centrometala

objavljeno: | 30. 1. 2017. | 11.02
Foto

Ove subote, 28. siječnja OKM Centrometal u Nedelišću je ugostio zagrebačku Mladost. Domaćin se unatoč prednosti domaćeg terena i publike nije snašao te je HAOK Mladost odnijela uvjerljivu pobjedu od 3:0 u setovima.

Prije početka susreta predsjednik HOS-a Zdeslav Barač uručio je Krešimiru Prliću nagradu kao drugom najboljem napadaču u sezoni 2015./16. u prvoj ligi. Tu je nagradu osvojio kao igrač Centrometala.

Domaćin Centrometal odlično je krenuo u utakmicu, dobrim servisima Bogdanovića i reakcijama ostalih igrača poveo je 9:4. Na tehničkom odmoru Centrometal ima prednost od dva poena, no tada je potpuno zakazao prijem te gosti dobivaju pet poena zaredom. Nakon rezultata 15:18 domaći potpuno staju u svim elementima igre i završava 15:25 u korist Mladosti. U drugom setu obje momčadi kreću odlučno no već nakon 3:3 domaćin popušta i Mladost ostvaruje veliku prednost. Ništa domaćim igračima nije polazilo za rukom, prijem je opet bio jako loš i set završava 11:25 za ukupnih 2:0 za goste. Kad su Mladostaši u trećem setu poveli 9:4 činilo se da je utakmica riješena no servisi Bogdanovića vraćaju Centrometal u prednost. Pred kraj seta Međimurci vode 19:16, kasnije i 23:21. Međutim, loše su odigrali završnicu i na kraju i taj set ide Zagrepčanima s 26:24.

Tri su kola do kraja prve faze natjecanja. Već je sad jasno da će Mladost u borbu od prve do četvrte pozicije a Centrometal od pete do osme. Prenose se bodovi samo iz međusobnih utakmica, stoga ova utakmica nije imala jak natjecateljski naboj.

Centrometal: David, Novak, Gotal, Juras, Vuk, Palinkaš, Posavec, Stanković, Bogdanović, Puđa, Kopačević, Vincek (trener Kirić) Mladost : Kos, Sabljak, Nikačević, Bakonji, Sedlaček, Strahija, Mrakužić, Vujović, Prlić, Marelić, Brčić, Dukić (trener Mišin)