Centrometal pred domaćom publikom do pobjede nad Siskom

objavljeno: | 20. 2. 2017. | 14.28

U subotu, 18. veljače u Nedelišću u dvorani Aton održana je utakmica Superlige između domaćina OKM Centrometala i OK Siska. Centrometal je pred domaćom publikom stigao do značajna dva boda pobijedivši 3:2 (21:25, 26:24, 21:25, 25:18, 15:9) u setovima. Utakmica koja je trajala gotovo dva sata, gledateljima je pružila zanimljivu igru punu preokreta. Obje su momčadi podjednako jake i cijelo se vrijeme igralo poen za poen.

Od samog početka susreta rezultat je bio izjednačen. Na prvom odmoru Centrometal ima 12:11, ali kod 16:14 domaći ne koriste kontru te gosti prelaze u vodstvo 17:16. Odvojio se Sisak na 20:17, ali u završnicu se ulazi izjednačeno 21:21. Centrometal je jako loše odigrao kraj seta i on ide Siščanima s 25:21. U prvom setu Sisak je mnogo bolje servirao i tu je bila prevaga.

Drugi je set bio jako sličan, počinje vodstvom Centrometala 8:6, no već je na tehničkom odmoru 12:10 za goste. Domaći su to okrenuli i nakon dva dobra servisa Gotala imaju 18:15. Završnica drugog seta bila je neizvjesna. Kod 24:24 Bogdanović prolazi blok autom u napadu, a Palinkaš servisom donosi poen za 26:24. U treći set bolje ulazi Sisak te ubrzo postiže vodstvo od 12:6. Domaća momčad tada se budi i okreće rezultat u svoju korist, ali im koncentracija popušta i Sisak uzima treći set s 25:21.

Sisak je poveo i četvrti set s 3:2, no domaći odličnim servisima Vinceka prelaze u vodstvo 6:3. Nošen navijanjem s tribina, Centrometal osvaja set s 25:18 i izjednačava na 2:2 u setovima. U petom setu bolje se snašao domaćin i s lakoćom došao do pobjede od 15:9 za konačnih 3:2.

Time je Centrometal prvi dio lige završio na petom, a Sisak na šestom mjestu. Ono što je bitnije da u drugu fazu Centrometal prenosi 14 bodova, Sisak 13 bodova, Šibenik 9 bodova, a Karlovac ništa. Sada će te četiri momčadi odigrati još dvokružno šest kola, pa slijedi doigravanje. U borbu za naslov prvaka će peti i šesti, dok sedmi i osmi druge sezone sele u donju skupinu prve lige.

Centrometal: Marciuš, Novak, Gotal, Juras, Vuk, Palinkaš, Posavec, Bogdanović, Puđa, Kopačević, Vincek (trener Kirić)

Sisak : Komosar, Vakufac, Alić, Tepavac, Duraković, Ibradžić, Jurić, Wolf, Pešut, Abdulaj, Išek (trener Batnožić)