Odbojkaši Centrometala uvjerljivi u drugom kolu protiv Splićana

objavljeno: | 21. 10. 2019. | 10.52

Nakon uvodnog poraza kod Medicinara, odbojkaši Centrometala uvjerljivo su savladali goste iz Splita u drugom kolu Superlige rezultatom 3:0.

Pred stotinjak gledatelja furiozni početak u prvom setu, doveo je domaćina na 9 poena prednosti, no niz pogrešaka odbojkaša Centrometala vratio je goste iz Splita u igru. Pri rezultatu 23:23 i lošem servisu Glaurdića, Hrvoje Zelenika odličnim flot servisom osvaja prvi set za domaćina.

U drugi set međimurski odbojkaši ulaze opreznije te nakon izjednačenih 6:6, ostvaruju i do pet poena prednosti, za ukupnih 2:0 u setovima.

Početkom trećeg seta Antonio Juras morao je napustiti igru zbog ozljede, te usprkos vodstvu Splićana raspoloženi Dražen Vincek predvodi svoju ekipu do prve pobjede.

U sljedećem kolu odbojkaše Centrometala čeka gostovanje kod Murse iz Osijeka, dok će odbojkaši OK Splita dočekati MOK Rijeku.

Od ostalih rezultata drugog kola Superlige treba izdvojiti drugu uzastopnu pobjedu Riječana te gostujuće pobjede ekipa Marsonije, Murse i Siska.

OK Kitro Varaždin - MOK Mursa - Osijek 1:3 (18:25, 18:25, 25:21, 16:25)

OKM Centrometal - OK Split 3:0 (25:23, 25:18, 25:19)

MOK Rijeka - OK Medicinar Trnje 3:1 (25:20, 25:14, 21:25, 25:17)

OK Rovinj - OK Sisak 2:3 (31:29, 25:23, 23:25, 21:25, 12:15)

OK Zadar - MOK Marsonia 2:3 (25:19, 25:22, 24:26, 27:29, 10:15)