Pobjede favorita u 5. kolu Superlige odbojkaša

objavljeno: | 30. 10. 2022. | 10.20

Centrometal je bez većeg problema pobijedio Madicinar Trnje s 3:0 (22, 14, 14) u susretu koji je trajao 74 minuta i nakon kojeg je domaći igrač Mislav Lučić izjavio:

»Ušli smo koncentrirano u utakmicu, iako su Medicinari novaci u ligi znali smo njihovu snagu. Pokazali smo da smio bolji i zasluženo pobijedili.«

Odbojkaš Medicinar Trnja, Josip Pribanić, dodao je:

»Čestitke domaćinu na pobjedi. Mi kao da nismo niti došli na utakmicu. Osjeti se i te kako izostanak našeg kapetana Jurice Skorina, a nažalost nitko nije uskočio u njegovu ulogu i preuzeo njegovu količinu poena.«

Rijeka je izgubila kod kuće od  Splita 0:3 (22, 24, 16) nakon 86 minuta igre, a istim je rezultatom i Mladost kao gost u Slavonskom Brodu nadigrala domaću Marsoniju, bilo je 3:0 (7, 11, 17) poslije 61 minute igre. Mladostaši su imali po 10 aseva i blokova, domaćin po dva, te čak 38 poena u napadu, prema samo 12 domaćih.

Marko Kovačević iz domaćeg sastava nakon susreta je rekao:

«Trudili smo se, bili smo svi na broju, ali nas nije išlo. Prijem servisa je na početku još nekako štimao, kasnije više ne. Pokrili su nas u bloku i to bi bilo to.«

Odbojkaš Mladosti Antonio Vaško dodao je:

»Ušli smo u utakmicu kao favoriti, to smo i ostvarili, napravivši sve što je trener tražio od nas. Igrali smo mi mlađi koji imamo manju minutažu i vjerujem zadovoljili trenera.«

Ribola Kaštela s 3:0 (16, 21, 16) dobila je Sisak u susretu koji je trajao 74 minute i nakon kojega je igrač Kaštelana Edin Mehić izjavio:

»Bila je dobra utakmica s puno lijepih poteza. Ova nam je utakmica puno značila kao priprema za turnir MEVZA koji nas uskoro očekuje.«

Sven Šarčević, odbojkaš Siska, nakon poraza je konstatirao:

»Bila je zanimljiva utakmica iako možda krajnji rezultat to ne sugerira do kraja. Kaštelani su pokazali da su uz Mladost i Osijek jedna od naših najboljih momčadi u Superligi.«

Kitro Varaždin je nadigrao Zadar u Zadru, bilo je 3:1 (25:16, 23:25, 26:24, 25:21) poslije 111 minuta velike borbe. Zadrani su u trećem setu imali set loptu kod 24:23 za vodstvo od 2-1 u setovima, no Varaždinci rade tri poena u nizu i dobivaju taj set sa 26:24. U četvrtom su gosti od prvog poena bili u vodstvi u na kraju pobijedili s 3-1.

Mursa Osijek je s 3:0 (8, 17, 14) pobijedila Rovinj za samo 62 minute igre, a nakon susreta Osječanin Dino Šoš je kazao:

»U susret smo ušli kao izraziti favoriti, startali s najjačom postavom, da bi kasnije kako je meč odmicao priliku dobili i mlađi igrači. Gosti su prižili malo jači otpor u drugom setu no mi smo to uspjeli riješiti bez većih problema u svoju korist.«

Aleksandar Fatorić, igrač Rovinja, dodao je:

»Dobra utakmica u kojoj smo malo lošije krenuli, trebalo nam je neko vrijeme da se trgnemo. Osječani su uz Mladost naša najjača momčad u Superligi i to se vidi. Mi smo u drugom setu odigrali dobro, no onda nam je malo usfalilo atmosfere u terenu, radili smo neke glupe greške. No, pokazali smo da možemo igrati protiv ovako jakih momčadi.«

Mursa Osijek sa skorom 5-0 vodeći su na tablici, dok su na začelju Zadar sa skorom 0-5 te Marsonia s 0-4.