Mladost u pet setova slavila u Varaždinu, Riječani doma protiv Splita

objavljeno: | 26. 11. 2023. | 12.39

Vodeća Mladost teže od očekivanoga pobijedila je Cratis Varaždin na gostovanju s 3:2 (26:24, 26:24, 24:26, 23:25, 15:8) poslije punih 146 minuta igre. Nije niti čudo da je toliko trajalo kada su prva četiri seta otišla na razliku.

U prvom setu nakon 17:17 gosti rade seriju 3-0 za 20:17,  domaći uzvraćaju istom mjerom za 20:20, i od onda kreće borba za svaki poen. Nakon 24:24 posljednja dva odlaze Zagrepčanima, gotovo identično kao i u drugom setu, da bi u trećem, kod set meč lopte Mladosti na 24:20 Varaždinci serijom 6-0 preokrenuli rezultat u 2-1 u setovima. Na krilima tog podviga osvojili su i četvrti set u kojem su gotovo stalno bili u rezultatskoj prednosti. Ipak, Mladost u petom pokazuje zašto su bili favoriti za pobjedu, nakon 1:0 domaćih rezultat je cijelo vrijeme na strani gostiju koji na kraju osvajaju dva velika i značajna boda.

Pet setova igralo se i tu Rijeci, ali to više i nije neka novost. Rijeka je s 3:2 (20:25, 21:25, 25:15, 25:12, 23:21) pobijedila Split poslije 135 minuta borbe. Gostima su pripala zasluženo prva dva seta, dok su Riječani osvojili slijedeća tri, s time da Split u tom dijelu niti jednom nije imao pozitivan rezultat.

Nikša Dell'Orco, iskusni odbojkaš Splita cijeli je meč vrlo 'plastično' sažeo u nekoliko rečenica:

„Započelo je veselo, a završilo je grozno. Ostali smo bez snage dok su domaći momci odigrali završnicu savršeno. U petom setu bila je i jedna sporna sudačka odluka, ali ništa, vraćamo se doma tužni i razočarani.“

S njim se složio i domaći igrač Noa Banović:

„Počeli smo loše, a onda se uspjeli na vrijeme izvući i osvojiti dva boda.“

Sisak je pak s 3:1 (25:19, 18:25, 25:17, 25:20) zasluženo pobijedio Zadar u gostima, nakon 102 minute igre, 'zacementiravši' ih na dnu tablice sa skorom 0-9.

Matej Ivić, libero Varaždinaca, kazao je nakon meča:

»Čestitke jednima i drugima na odličnoj utakmici. Nažalost, utakmica se na kraju okrenula na protivničku stranu. No, moji suigrači svakako zaslužuju svaku pohvalu, jer vratiti se nakon 0-2 u setovima, protiv ovako jake momčadi, nije nimalo lako. Peti set je lutrija, otišao je na njihovu stranu, a mi se odmah okrećemo idućem kolu i susretu s Centrometalom.«

Ribola Kaštela kod kuće je pobijedila Centrometal s 3:0 (23, 15, 21) poslije 85 minuta zanimljive utakmice nakon koje je trener domaćih Ivan Rančić konstatirao:

»Mislim da smo zasluženo pobijedili. Čestitam suparniku na dobroj borbi. Malo smo zakomplicirali treći set, ali to je i normalno za ovu našu mladu momčad. Bilo je malo nervoze, međutim zasluženo smo osvojili dva nova boda i puni samopouzdanja idemo pokušati u uzvratu CEV Challenge kupa iznenaditi mađarskog prvoligaša koji nas je dobio u prvom susretu kod njih doma.«

Antonio Juras, kapetan Centrometala, dodao je:

»Treba čestitati domaćinu na zasluženoj pobjedi. Trebao je ovo biti pravi derbi, međutim nije nas danas išlo, suparnici su igrali super i zasluženo pobijedili.«

Marsonija i Rovinj odigrali su napeti susret u pet setova, u kojem su na kraju pobijedili domaćini s 3:2 (16:25, 25:14, 24:26, 25:16, 15:10) nakon 123 minute igre. Prva dva seta bez neizvjesnosti, prvi gostima, drugi domaćinu, da bi se u trećem igralo poen za poen, te da bi gosti, koji su prvi stigli do set lopte kod 24:23, na kraju taj period igre dobili na razliku 26:24. Ali, slijedeća su dva seta ponovno lišena rezultatske neizvjesnosti jer Rovinjani u tom periodu utakmice niti jednom nisu imali pozitivan rezultat.

Mursa Osijek s 3:0 (22, 12, 22) pobijedila je poslije 84 minute Medicinar Trnje u gostima. Prvi i treći nešto rezultatski neizvjesniji u finišu, no Osječani su ipak iskusnija momčad da bi propustili pobjedu i dva nova boda.

Vodi Mladost sa 16 bodova, ispred Ribola Kaštela i Murse Osijek sa 14, no treba reći i da Osječani imaju utakmicu više. Centrometal i Cratis Varaždin drže s 12 bodova četvrto i peto mjesto.